حضور فعال ماشین سازی اراک

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار « نفت دانش‌بنیان، تولید ایرانی و صادرات جهانی» از بیست و سوم تا بیست و ششم اردیبهشت ماه 1401 با حضور ۱۲۰۰ شرکت داخلی و ۴۴ شرکت خارجی از ۱۱ کشور جهان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، شرکت مادرتخصصی و دانش بنیان ماشین سازی اراک با بیش از نیم قرن تجربه و سابقه و قابلیتها و توانایی های علمی، فنی و تخصصی در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش به منظور توسعه ارتباطات با ذینفعان این حوزه و معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای خود، در این رویداد حضوری درخشان داشت.

مدیران و کارشناسان گروه های مختلف ماشین سازی اراک از جمله گروه ساخت تجهیزات، گروه متالورژی، گروه ماشین و مونتاژ، گروه دیگ بخار، گروه EPC و واحد بازرگانی با حضور فعال در غرفه  مستقر در سالن شماره 6 ، به پاسخگویی به بازدیدکنندگان و مدعوین پرداختند و به بيان توانمنديها و ظرفيت هاي توسعه در زمینه توليد محصولات مختلف اقدام نمودند و ميزبان مسئولان، مديران و دست اندرکاران این صنعت راهبردی در غرفه بودند که در همین راستا و در حاشیه این نمایشگاه، مذاکرات و توافقات مثبت و سازنده ای نیز انجام شد.

در حاشیه این نمایشگاه با حضور مرتضی شاه میرزایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و جعفر صفری مدیر عامل ماشین سازی اراک تفاهم نامه همکاری با شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به امضا رسید،  همچنین ستاد توسعه فناوریهای حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای همکاری های بیشتر با مجموعه دانش بنیان ماشین سازی اراک تفاهم نامه همکاری امضا نمود.

بازدید جواد اوجی وزیر نفت و مدیران ارشد نفتی از غرفه ماشین سازی اراک و انجام مذاکرات سازنده با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره ماشین سازی اراک از نکات قابل توجه این نمایشگاه بود. وزیر نفت در راستای بازدید از نمایشگاه گفت: امسال وزارت نفت بیش از ۴۰ پروژه جدید به ارزش ۳۰ میلیارد دلار آغاز خواهد کرد که تکیه اصلی ما برای تأمین تجهیزات این پروژه‌ها شرکت‌های توانمند داخلی هستند. وی اظهار کرد: وزارت نفت برنامه‌های خوبی برای حمایت از شرکت‌های داخلی برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی دارد.

 شایان ذکر است، نمایشگاه صنعت نفت یکی از مهم‌ترین محل‌های بازاریابی کالاها و خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی و خارجی فعال در صنعت نفت ایران است و به‌همین دلیل همواره از این نمایشگاه استقبال فراوانی می‌شود و در این دوره نیز با بهبود شرایط ناشی از کرونا مشارکت کنندگان و تولید کنندگان داخلی به شکل فعال تری در نمایشگاه حضور داشتند و استقبال از بیست و ششمین نمایشگاه نفت ، گاز و پتروشیمی نسبت به سالهای گذشته کم نظیر بود.


١٤:١٩  / سه شنبه ١٦ فروردين ١٤٠١  / شماره خبر: ١٤٥  / تعداد نمایش: 1690