شرکت مهندسی و ساختمان ماشین سازی اراک

اين شرکت در سال 1383 از ادغام گروه نصب وراه اندازی شرکت ماشين سازی اراک و شرکت نصب گستر (يکي از شرکتهاي تابع سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران) تشکيل و تحت عنوان شرکت مهندسي و ساختمان ماشين سازي اراک ثبت گرديد و بواسطه این تغییر کليه منابع انسانی و تجهيزات گروه نصب و راه اندازی ماشين سازي اراک و شرکت نصب گستر تماماً به اين شرکت منتقل گرديد. اين شرکت در گذشته و در قالب گروه نصب و راه اندازي شرکت ماشين سازي اراک و در سالهاي اخير اجرای پروژه هاي بزرگ صنعتي و عمراني من جمله فازهاي مختلف پارس جنوبي، پتروشيمي برزويه (نوری)، پالايشگاه بندرعباس، پل هاي بزرگ قوسي کارون 3، تجهيزات سد و نيروگاههاي مسجد سليمان، کارون 3 و 4 و بسياري پروژه هاي ملي و فراملی ديگر را داخل و خارج از کشور به عهده داشته است. در حال حاضر اين شرکت به همت نيروهاي متخصص و مجرب و همچنين به بهره گيري از انواع تجهيزات و ماشين آلات سنگين و سبک و نرم افزارها و سخت افزارهاي مناسب تمام توان خود را جهت دستيابي به موفقيتهاي بيشتر معطوف کرده است.
شرح فعاليت:
طراحي، تامين مواد، ساخت ونصب
تجهيزات پالايشگاهي و پتروشيمي
سد و تجهيزات نيروگاهي
پل و سازه هاي فلزي سنگين
تجهيزات و ماشين آلات كارخانه اي
نشاني: اراك، شهر صنعتي، منطقه 2, خيابان پامچال, کد پستي و پلاک 7635-1-38199
تلفن: 9 -33123021-086 فاكس: 33132216-086
http://www.msaec.ir

شرکت پایساز

شركت پايساز با هدف فعالیت در زمینه‌های طراحی، ساخت و نصب تجهیزات فلزی سنگین برای صنایع فلزی نفت، گاز و پتروشیمی با نام اوليه شركت سهامي استورك و ركسپور ايران در سال 1346 تاسیس و بعداً با مالکیت و مدیریت شرکت چیودای ژاپن به صورت سهامی خاص به بهربرداری رسید. در تير ماه 1350 به شركت سهامي خاص طرح و مهندسي پايساز تغيير نام يافت و در دي ماه سال 1363 نام شركت سهامي خاص طرح و مهندسي پايساز به شركت دماتاب تغيير و سپس به شهيد سلطاني (سهامي خاص) و در نهایت در تاريخ 21/4/1371 از شهيد سلطاني به پايساز تغيير يافت.
این شرکت در حال حاضر از شرکت های تابعه شرکت ماشین سازی اراک می باشد. مركز اصلي شركت در تهران و كارخانه آن دراهواز واقع است.مأموريت شرکت پایساز به عنوان شرکت تولیدی معتبر عبارت ‌است از ارائه خدمات متنوع مورد نياز اجراي پروژه ها اعم از مطالعات اوليه، مشاوره و مهندسي، مديريت، تامين و اجرا به روشهاي مختلف تا سطح تحويل در حوزه هاي نفت، گاز، پتروشيمي، نيروگاهي و صنايع شيميايي در بازارهاي داخلي و بين المللي.
کارخانه این شرکت در زمینی به مساحت 151111 متر مربع بنا شده و دارای 5 سالن ساخت، تولید و مونتاژ میباشد که بعلت نزدیکی به مراکز و صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و فولاد و همچنین همجواری با مراکز صنعتی کشورهای حاشیه خلیج فارس و بنادر و امکانات حمل و نقل دریایی از اهمیت ویژهای برخوردار است.
تولیدات مخازن تحت فشار : اين مخازن در اشكال استوانه اي , كروي ,راكتورها , برجها ,‌سيكلونها , فيلترها , جداكننده ها و قطره گيرها و ... مطابق استاندارد بين المللي JIS,DIN,BS,ASME و ... با ظرفيت توليد ساليانه 1000 تن ساخته ميشود. مخازن ذخيره اي : مخازن ذخيره در دو نوع سقف ثابت و سقف شناور جهت ذخيره سازي و يا پروسس سيالات مطابق با استاندارد سری API با ظرفيت توليد ساليانه 2000 تن ساخته ميشود مبدلهاي حرارتي :‌به دو صورت SHELL AND TUBE TYPE و SPIRAL TYPEو از انواع لوله در حالتهاي تحت فشار و كم فشار مطابق با استانداردهاي TEMA , ASME با ظرفيت 500 تن در سال توليد ميگردد. اسكلت فلزي : اسكلت فلزي سبك و سنگين در ابعاد و ظرفيتهاي مختلف با امكانات بهره برداري از جرثقيلهاي سقفي مطابق با استانداردهاي JIS,ASTM,DIN با ظرفيت توليد 2650 تن در سال
آدرس کارخانه: اهواز - كيلومتر 7 جاده خرمشهر تلفن :33313100-061
آدرس دفتر مرکزی:تهران: خيابان سپهبد قرني ـ خيابان شاداب غربي ـ پلاك 7 ـ طبقه ششم تلفن: 88905921-88901723-021
http://www.paysaz.com

شرکت وست سان ترید

شرکت وست سان ترید یکی از شرکت های زیر مجموعه ماشین سازی اراک بوده که در سال 1990 میلادی در شهر هامبورگ آلمان به منظور ارائه خدمات بازرگانی، بانکی، فنی و تدارکات به شرکت های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سایر متقاضیان، تاسیس گردیده که با فعالیت مستمر در زمینه صنعت و تامین نیازهای آن اقدامات خوبی انجام داده و با در اختیار داشتن امکانات مناسب در کشور آلمان و با استفاده از روابط طولانی خود با سازندگان معتبر خارجی، همواره پشتیبان و تامین کننده بخشی از اقلام مورد نیاز شرکت های صنعتی مختلف از جمله ماشین سازی اراک، صنایع آذرآب، صنایع کشتی سازی ایزو ایکو، صنایع کشتی سازی اروندان، کشتی سازی صدرا امید چابهار، کمباین سازی ایران، واگن پارس، راه آهن جمهوری اسلامی ایران، پالایشگاه های تهران، اصفهان، بندرعباس، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، شرکت طراحی و ساختمان نفت ایران، شرکت صنعتی پولادسازان فرآیند و چندین شرکت دولتی و خصوصی دیگر بوده و تاکنون توانسته است خدمات بازرگانی و مالی قابل توجهی را به آنها ارائه نماید.

شرکت کنسرسیوم نفت و گاز آکام

در راستای سیاستهای جدید وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران برای گازرسانی به مناطق دور افتاده یا کوهستانی با روشهای غیر از خط لوله شامل روشهای انتقال گاز طبیعی با شیوه های CNG )گاز طبیعی فشرده و LNG )گاز طبیعی مایع شده(، در سال های اخیر پروژه هایی به فرم سرمایه گذاری و بهره برداری (B.O.O.T) تعریف گردید. با هدف گذاری امکان ورود به پروژه های یاد شده در دو بخش CNG و LNG و انجام سرمایه گذاری و یا اجرای پروژه به صورت EPC ، شرکت کنسرسیوم نفت و گاز آکام در سال 1395 و با مشارکت شرکتهای ماشین سازی اراک با سهم 51%، شرکت پتروتام تک 25% و شرکت مهندسی کاناز مشاور 24% تشکیل گردید. شرکت آکام با حضور در مناقصات ذیربط برنده مناقصه گازرسانی به شیوهCNG به شهر رینه نزدیکترین شهر به قله دماوند استان مازندران گردید و قرارداد ذیربط را در سال 1395 با شرکت گاز مازندران امضا نمود.