نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در دیدار با مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و اعضای هیئت مدیره ماشین سازی اراک گفت:

تمام ظرفیت‌های موجود استان باید در جهت حمایت از تولید بکار گرفته شود

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی روز یکشنبه مورخ 2 بهمن ماه سال جاری در دیدار با مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور و اعضای هیئت مدیره شرکت ماشین‌سازی اراک، گفت: ساماندهی تولید و تقویت اصولی این بخش مورد تاکید مقام معظم رهبری در راهبردهای اقتصاد مقاومتی است و باید این نقشه مترقی به همت ظرفیت‌های انسانی و امکانات موجود در بخش‌های دولتی و خصوصی اجرایی شود.
وی کاهش قیمت تمام شده، کیفیت‌بخشی و سرعت عمل در تولید را از عوامل مهم تولید رقابتی عنوان کرد و ادامه داد: حضور در بازارهای جهانی با تولید رقابتی امکانپذیر است و صاحبان صنایع باید ضمن تامین نیاز داخل برای حضور در بازارهای منطقه و جهان نیز برنامه‌ریزی کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: بهبود معیشت مردم، حل مشکل بیکاری، توسعه کلان اقتصادی و تقویت ارزش پول ملی تنها با توجه به تولید رقابتی محقق می‌شود، بنابراین باید نسبت به این مهم برنامه‌ریزی‌های کاربردی تدوین شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی بهره‌وری نیروی کار به خصوص در حوزه صنعت را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: مدیران صنایع باید توجه داشته باشند در کادرسازی و بکارگیری نیروی‌های موردنیاز خود از افراد متخصص، توانمند، دلسوز، باانگیزه، پاکدست و بانشاط استفاده کنند.
وی با بیان اینکه شرکت هیوندایی کره جنوبی سالانه حدود سه میلیون خودرو تولید و به بازارهای جهانی به خصوص ایالات متحده صادر می‌کند، بیان کرد: عامل موفقیت این شرکت بهره‌وری بسیار بالای نیروی انسانی است.
امام جمعه اراک ادامه داد: مدیران و صاحبان صنایع باید برای توسعه تولیدات خود برنامه‌ریزی داشته باشند و اگر تجهیزات و عوامل تولید فرسوده هستند در اسرع وقت آنها را به روزرسانی کنند و اجازه ندهند فرصت‌ها از دست بروند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی نظام پرداختی در واحدهای تولیدی را دارای نواقصی دانست و گفت: افزایش حقوق کارکنان باید بر مبنای بهره‌وری برنامه‌ریزی شود و افزایش حقوق کارگری که دارای بهره‌وری لازم نیست، هیچ توجیهی ندارد.
وی اضافه کرد: استان مرکزی ظرفیت تولیدی چشمگیری دارد که در صورت بهره‌گیری منطقی و کاربردی از آن‌ها و از طرفی حمایت دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها می‌توان کالاهای این استان را به تمام نقاط جهان صادر کرد و گامی اساسی در راستای تقویت بنیه اقتصادی مردم برداشت.


١٤:٠٣  / دوشنبه ٣ بهمن ١٤٠١  / شماره خبر: ١٨٤  / تعداد نمایش: 3515