گروه تولیدی متالورژی شرکت ماشین سازی اراک با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و مجرب و همچنین دستگاههای منحصر بفرد نظیر کوره های قوس الکتریکی ،کوره پاتیلی LF ، سیستم گاززدایی در خلاء ( VODC ) ، پرس 1600 تن هیدرولیک ، رینگساز ، انواع چکشها و پرسها درحدود نیم قرن است که در زمینه تولید تجهیزات نفت و گاز ، تجهیزات خطوط لوله ، رینگهای صنعتی و... درحال فعالیت می باشد. عمده محصولات به روش آهنگری باز و بسته ، نورد و مطابق با آخرین استانداردهای معتبر جهانی نظیر ISO ، EN ، DIN ، ASTM و به روش آهنگری باز و بسته و نورد تولید می شوند.


 

معرفی کارگاه ها

•  کارگاه فولادسازی و ریخته گری :

در این کارگاه عملیات تولید ذوب با بهره گیری از دو دستگاه کوره قوس الکتریکی 12 تن و یک دستگاه کنورتور تصفیه فولاد 12 تن انجام می شود و عملیات کنترل آنالیز نیز با استفاده از دستگاه کوانتومتر صورت می گیرد .


•  کارگاه آهنگری و توسعه آهنگری:

در این کارگاهها عملیات آهنگری به روش باز و بسته (قالبی ) با استفاده از چکشها ، پرسها با ظرفیتهای مختلف و همچنین عملیات رینگسازی به روش نورد با استفاده از دستگاه رینگساز انجام می شود همچنین پروسه های عملیات حرارتی مختلف نیز با استفاده از کوره ها و تجهیزات عملیات حرارتی با ظرفیتهای مختلف در این کارگاه انجام می شود.


•  کارگاه گلوله زنی :

در این کارگاه گلوله های فولادی با قطر مختلف (کمتر از قطر 100 میلیمتر) به روش نورد (رول فورج ) تولید می شود و همچنین عملیات حرارتی به روش پیوسته انجام می گیرد.


•  کارگاه عملیات تکمیلی :

در این کارگاه عملیات تکمیلی از قبیل شات بلاست ، سنگ زنی ، تستهای غیر مخرب ، جوشکاری و بسته بندی بر روی محصولات تولید شده انجام می شود

•  کارگاه ابزارسازی :

•  در این کارگاه قالبها و تجهیزات مورد نیاز جهت عملیات ریخته گری و آهنگری و همچنین تجهیزات مختلف مورد نیاز جهت دستگاهها ساخته می شوند