ساخت بزرگترین برج فرآیندی پتروشیمی کشور؛

توسط ماشین سازی اراک برای پتروشیمی مهر پترو کیمیا

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک؛ ساخت و نصب برج فرآیندی پتروشیمی مهر پترو کیمیا برای اولین بار در ایران با جدیدترین تکنولوژی و بصورت ساخت صفر تا صد بر اساس استانداردهای بین المللی توسط دستان پرتوان کارکنان شرکت ماشین سازی اراک رقم خورده است.
بخش اول این برج که به عنوان بزرگترین برج فرآیندی پتروشیمی کشور می باشد در ماشین سازی اراک با مواد و ابزار ۱۰۰درصد ایرانی و بالاترین کیفیت با موفقیت ساخته و در 31 ادریبهشت ماه سال جاری با وزن 600 تن جهت نصب در محل پروژه حمل گردید.
شایان ذکر است که این برج دارای ارتفاعی بیش از ۱۳۲متر و قطری بیش از 9/5 متر و وزنی بیش از ۱۸۰۰تن خواهد داشت و با توجه به ابعاد عظیم الجثه این برج، جهت کاهش هزینه های حمل و حذف حداقل دوسال زمان حمل جاده ای، عملیات ساخت برج با روش انحصاری، در محل خود پروژه توسط صنعتگران ماشین سازی اراک در کارگاه مستقر در حال تکمیل می باشد.
این برج تحت عنوان برج Splitter 19c003 بوده که در فرایند هیدروژن زدایی از گاز پروپان و تولید پرو پیلن بکار گرفته خواهد شد.
شرکت مهرپتروکيميا در سال ۱۳۸۵ ایجاد شده و خطوط اصلی فعاليت شرکت، ايجاد، احداث و سرمايه گذاری در طرح‌های صنايع پتروشيمی با محوريت توليد پروپيلن و مشتقات آن است. این شرکت در حال احداث پتروشیمی با هدف گذاری ۴۵۰ هزارتن پروپیلن و ۴۵۰ هزار تن پلی پروپیلن (PP) در سال، در سایت پلان پروژه واقع در منطقه عسلویه است. بازار این محصولات، صنایع خودرویی، دارویی، بهداشتی، غذایی، بسته‌بندی، پوشاک، لوله‌سازی، انرژی و مخابرات می‌باشد.
ماشین سازی اراک به عنوان اولین و بزرگترین واحد صنعتی و صنعت ساز کشور، طی سالها تلاش و تجربه توانسته در راستای تامین نیازهای مشتریان گام بردارد و با اتکا به تجارب و مزیت‌های رقابتی مثل ماشین آلات و فرآیندهای تولیدی متنوع و منعطف بودن خطوط تولید به عنوان یکی از شرکت های صنایع زیربنایی و استراتژیک کشور محسوب گردیده و پروژه های بسیاری را که طراحی و تکنولوژی ساخت آنها جدید بوده و غالباً برای اولین بار در کشور به اجرا در می آیند با موفقیت به پایان برساند.


فیلم حمل بخش اول برج

١٤:٤٧  / دوشنبه ١ خرداد ١٤٠٢  / شماره خبر: ١٩٨  / تعداد نمایش: 5508