پیام مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان

به مناسبت هفته معلم

دوازدهم اردیبهشت، روز گرامیداشت یاد و خاطره فیلسوف متعهد و معلم شهید مرتضی مطهری، روز ستایش علم و دانایی و فرصتی مغتنم برای تکریم و سپاسگزاری از پرچم داران ساحت اندیشه و خردمندی و تحول، معلمان عزیز ایران اسلامی است که با مجاهدت عالمانه و تلاش خستگی‌ناپذیر و متعهدانه، به خلق زیباترین ارزش‌ها که همانا تعلیم و تربیت انسان است، همت می گمارند.
بی‌شک دستاوردها، موفقیت‌ها و بالندگی نهاد علم و درخشش ایران ما در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی مرهون سخت کوشی، بصیرت، جهد و عشق‌ورزی انسان‌هایی است که همچون شمعی می‌سوزند و به فرزندان ایران، نور و روشنایی از جنس علم و ایمان می‌بخشند و حقیقتا باید قدردان معلمانی باشیم که درست اندیشیدن و خوب زیستن را به ما آموختند.
ما به عنوان خادمان این قشر فهیم و فرهیخته در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم و تاکیدات وزیر محترم و ریاست هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان بر لزوم توجه به منزلت، معیشت و خلق ثروت برای قشر فرهیخته فرهنگیان و به عنوان بزرگترین نهاد اقتصادی متعلق به معلمان، تلاش می‌کنیم با سودآوری، ثروت‌آفرینی و ارائه خدمات شایسته به معلمان، نقش خود را در زمینه قدرشناسی، تکریم، بهبود رفاه و ایجاد روحیه نشاط در این قشر فرهیخته به درستی ایفا کنیم.
از این رو به لطف حضرت باریتعالی، با اقدامات انجام شده طی چند ماه گذشته و برنامه‌ ریزیهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت که برای ادامه مسیر تعریف و پیش‌بینی شده است، چشم‌انداز روشنی فراروی این مجموعه اقتصادی عظیم قرار دارد.
اولویت های اصلی ما در صندوق، تعیین تکلیف شرکت‌های کم‌بازده یا زیان‌ده، بیشینه‌سازی سودآوری هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه، ورود به حوزه‌های زودبازده، شفافیت حداکثری و نظارت هوشمند، ورود شرکت‌ها به بازار بورس، احیای بانک سرمایه، ارتقای بهره‌وری و گسترش تعامل با فرهنگیان بر مبنای تکریم و احترام به ایشان می باشد.
در راستای شتاب بخشیدن به روند خدمت رسانی و خدمت دهی به فرهنگیان عزیز، نهضت ساخت مسکن ارزان قیمت آغاز شده و قرارگاه ویژه تامین مسکن فرهنگیان شروع به کار کرده است. بهره مندی از فناوری‌های نوین و اقتصاد دانش بنیان و تقویت هم‌افزایی در مجموعه صندوق، که تولید نخستین راکتور تولید متانول را درپی داشته است، و نیز جذب فرزندان نخبه فرهنگیان با جدیت دنبال می گردد.
در پایان، ضمن تبریک روز و هفته معلم به سنگربانان علم و اندیشه، تاکید می‌نماییم که ما خود را امانت‌دار و حافظ منافع و امول فرهنگیان عزیز می‌دانیم و معتقدیم که صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک ابرصندوق چند وجهی که به سه قشر شریف و ارزشمند فرهنگیان، بازنشستگان و کارگران شریف خدمت رسانی می نماید، در سال” جهش تولید با مشارکت مردم” از پتانسیل لازم برای نقش‌آفرینی در اقتصاد کشور برخوردار است و باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در راستای جلب رضایت ذینفعان بهره گیرد. ان‌شاءالله

٠٨:٤٧  / پنج شنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٣  / شماره خبر: ٢٥١  / تعداد نمایش: 1208