رئیس دانشگاه آزاد کشور در آیین انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد واحد اراک با ماشین سازی اراک:

توسعه صنعتی کشور مرهون صنایع بزرگ و مادرتخصصی چون ماشین سازی اراک است

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک روز یکشنبه مورخ 13 خرداد ماه سال جاری محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور به همراه مخلص الائمه استاندار استان مرکزی و هیئت همراه در آیین انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با شرکت مادرتخصصی ماشین سازی اراک در این شرکت حضور و از نزدیک با فعالیت های ماشین سازی اراک آشنا شدند.

در این جلسه مخلص الائمه استاندار مرکزی ضمن خیرمقدم و استقبال از حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استان، بر تعامل و استفاده از ظرفیتهای علمی، پژوهشی، آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و گفت ماشین سازی اراک به عنوان صنعت صنعت ساز و اولین صنعت سنگین کشور همواره پیشران ساخت تجهیزات صنعتی استراتژیک می باشد و استان مرکزی هم در بخش تولیدات صنعتی و غیرصنعتی تنوع بسیار بالایی دارد.
سرائی مدیرعامل ماشین سازی اراک ضمن معرفی توانمندی های ماشین سازی اراک گفت: ماشین سازی اراک همواره در تلاش برای توسعه صنعتی، بهره‌وری بیشتر، بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار، مهارت‌آموزی دانشجویان، ایجاد بستر همکاری و تعامل بین صنعت و دانشگاه، شناسایی و عارضه یابی مشکلات موجود در صنعت از طریق اقدامات پژوهشی و ایجاد ساز و کار لازم برای ارائه پیشنهاد و راه حل های ممکن در جهت رفع مشکلات می باشد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، استان مرکزی را سرآمد صنعت ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: توسعه صنعتی کشور مرهون صنایع بزرگ و مادرتخصصی چون ماشین سازی اراک است و این شرکت یک مجموعه صنعتی برجسته و شاخص است که تولیدات آن استراتژیک و بسیار حیاتی است.
وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ما در تامین کوچکترین قطعات صنعتی وابسته و نیازمند به دیگر کشورها بودیم اما اکنون بسیاری از صنایع کشور به خصوص استان مرکزی صادرکننده صنعت و خدمات حتی به کشورهای توسعه یافته هستند که این دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است.
در ادامه تفاهم‌نامه همکاری علمی، تحقیقاتی، آموزشی و صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و شرکت ماشین‌سازی اراک با حضور مخلص‌الائمه استاندار استان مرکزی و طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به امضای سرائی مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک و توکلی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی رسید.
بر اساس این تفاهم نامه اجرای طرح پویش از اهداف تفاهم‌نامه همکاری علمی، تحقیقاتی، آموزشی و صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و شرکت ماشین‌سازی اراک است. مشارکت و همکاری در طراحی، ساخت و توسعه تجهیزات صنایع مختلف استان، همکاری و تعامل در اجرای طرح پویش دانشگاه آزاد اسلامی جهت تربیت نیروی ماهر و متخصص، مشارکت و همکاری در اجرای پروژه های تحقیقاتی مورد نیاز طرفین، مشارکت و همکاری در توسعه و تدوین دانش فنی تولید و تأمین قطعات، مشارکت و همکاری در تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناورانه، مشارکت و همکاری در زمینه توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه، مشارکت در راه اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها و سراهای نوآوری، در اولویت قراردادن فارغ التحصیلان توانمند دانشگاه جهت استخدام در شرکت‌های تابعه، همکاری و مشارکت در زمینه ایجاد و فعال سازی سرای نوآوری صنایع فلزی و شیمیایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک از محورهای این تفاهم‌نامه است.
در ادامه اعضای جلسه به بازدید از کارگاههای تولیدی ماشین سازی اراک پرداختند و از نزدیک در جریان آخرین فناوری ها، تجهیزات و دستاوردهای این شرکت قرار گرفتند.

 

٠٨:٥٣  / چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣  / شماره خبر: ٢٥٧  / تعداد نمایش: 546