حضور ماشین سازی اراک

در نمایشگاه نفت و گاز ازبکستان

نمایشگاه نفت و گاز ازبکستان (OGU) از ۲۵ الی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در شهر تاشکند کشور ازبکستان برگزار گردید. این نمایشگاه از مهم ترین رویدادهای نفت و گاز در ازبکستان است زمینه ساز بستری مناسب برای فروش و توسعه بازار است و کشورهایی مانند اتریش، آذربایجان، افغانستان، بریتانیا، آلمان، دانمارک، ایتالیا، اندونزی، قزاقستان، چین، لتونی، هلند، نروژ، لهستان، روسیه، سنگاپور، آمریکا، ترکیه، ازبکستان، اوکراین، فرانسه، جمهوری چک، سوئیس، کره جنوبی در آن مشارکت داشته و خدمات و محصولات خود را ارائه می کنند.

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک پیرو همراهی سرائی مدیرعامل ماشین سازی اراک با وزیر صمت در سفر سال گذشته به ازبکستان و توافقات صورت گرفته بین وزرای دو کشور مبنی بر توسعه همکاری‌های صنعتی و تجاری و پیشنهاد حضور در این نمایشگاه با هدف توسعه بازاریابی منطقه ای با هدف دستیابی به فعالیت های صادراتی در زمینه های ساخت تجهیزات، مخازن، فروش انواع ولو ها، ولهد ها، شیرآلات سرچاهی، فلنج ها و دیگ های بخار و آبگرم مطرح شد.
در خلال این نمایشگاه جلسات B2B با سایر شرکت ها انجام شدکه مهم ترین آن برگزاری جلسه ای با مدیرعامل و سهامدار هلدینگ شرکت Eriell ازبکستان بود. این گروه بین المللی ارائه کننده خدمات میدان نفتی است که در حوزه ساخت و ساز و توسعه میادین نفتی، پروژه های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و معدن در آسیای مرکزی و جنوبی و خاورمیانه فعالیت می کند. بر اساس اطلاعات سایت این شرکت، مقرر است فعالیت های این هلدینگ در بازار قزاقستان شروع و با بازیگران اصلی بخش نفت و گاز قزاقستان همکاری کنند و در مناقصات برای ارائه خدمات میدان نفتی شرکت کنند. پیرو مذاکرات صورت گرفته با این گروه صنعتی بزرگ و سایر شرکت های حاضر در این نمایشگاه و همچنین با توجه به توسعه روزافزون ازبکستان در صنایع نساجی، صنایع غذائی، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی و افزایش حجم تجارت بین ایران و ازبکستان، گام های مثبتی در راستای توسعه بازار صادراتی انجام شده است که قطعا نیاز به کارگیری استراتژی های جهش صادراتی و نگاه مدبرانه به نیازها و خواسته های مشتریان گوناگون در بازارهای مختلف می باشد.
براساس داده‌های رسمی گمرک ایران، ارزش تجارت ایرانی‌ها و ازبک‌ها در سال 1402 نسبت به مدت مشابه سال 1401، 70 میلیون دلار افزایش داشته است. در 9 ماهه ابتدایی سال جاری ارزش تجارت ایران و ازبکستان بیش از ۳۲۷ میلیون دلار بوده است. نزدیک به ۲۴۸ میلیون دلار این رقم شامل صادرات ایران به ازبکستان می‌شود و ۷۹ میلیون دلار آن را واردات از این کشور به ایران دربرمی‌گیرد.

٠٨:٠٨  / شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠٣  / شماره خبر: ٢٥٣  / تعداد نمایش: 627