مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در جریان بازدید از ماشین سازی اراک گفت:

شرکت ماشین‌سازی اراک در کشور، منطقه‌ و حتی عرصه های بین‌المللی ظرفیت برجسته‌ای محسوب می‌شود و باید ۱۰۰ درصد این ظرفیت بکار گرفته شود

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، در جریان بازدید مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و استاندار استان مرکزی و هیات همراه از شرکت ماشین ساری اراک که در روز یکشنبه مورخ 2 بهمن ماه سال جاری برگزار شد مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر این موضوع که شرکت ماشین‌سازی اراک در کشور، منطقه‌ و حتی عرصه های بین‌المللی ظرفیت برجسته‌ای محسوب می‌شود و باید ۱۰۰ درصد این ظرفیت بکار گرفته شود گفت: مجموعه مشکلات شرکت ماشین سازی اراک توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و در دیدار امروز مشکلاتی که در گذشته شناسایی شده برای برون رفت از آنها در حوزه توسعه و تامین منابع، ظرفیت سازی داخل استان و داخل مجموعه بزرگ صندوق فرهنگیان که شامل مجموعه های فولادی، و پتروشیمی است، مقرر شد تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.
دکتر نجف‌زاده خاطرنشان کرد: به طور قطع با رویکرد ارتقای بهره وری، نوسازی ماشین آلات مبتنی بر خلاقیت و نوآوری اقدامات بزرگی شکل می‌گیرد و در حوزه توسعه دانش بنیان نیز برنامه‌ریزی‌های مدونی تدوین شده است.
وی افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از مجموعه‌های بزرگ وزارت آموزش و پرورش است که در خدمت قشر فرهنگیان است و در گذشته با مشکلاتی مواجه بوده اما اکنون مبتنی بر مسئله‌شناسی، برنامه‌هایی در راستای حل مشکلات تدوین شده است.
وی بیان داشت: استان مرکزی به عنوان قطب صنعت کشور و رتبه نخست در تولیدات صنعتی، نیازمند توسعه ظرفیت آموزش‌های مهارتی در تمام سطوح است و امید است در این خصوص با ایجاد تعاملات گسترده، گام‌های بلندی در راستای ارتقای حوزه صنعت و اقتصاد کشور برداریم.
استاندار مرکزی نیز در این نشست بیان کرد: شرکت ماشین سازی اراک به عنوان ابرصنعت و صنعتِ صنعت ساز جایگاه ویژه ای در صنایع کشور و استان دارد.
فرزاد مخلص الائمه افزود: نشست‌هایی در هفته‌های گذشته در دفتر مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور برگزار و فعالیت‌های شرکت و روند پیشرفت پروژه‌های سفارش داده شده به ماشین‌سازی اراک مورد بررسی قرار گرفت که در این راستا اقداماتی باید انجام شود.
وی تاکید کرد: نوسازی تجهیزات این شرکت باید مبتنی بر بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و دانش‌بنیان کشور و استان صورت گیرد و آن بخش که مبتنی بر استفاده از توان خارج کشور است باید بر اساس درآمد ماشین سازی اراک باشد که تحقق این مهم مستلزم ارتقای ظرفیت و استفاده از ظرفیت مازاد این شرکت است و امید است با درایت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و هلدینگ‌های مربوطه بتوانیم ظرفیت را فعال نمائیم.
نماینده عالی دولت در استان مرکزی گفت: یکی از استثنایی ترین کارگاه‌های صنعتی کشور به لحاظ ابعاد و ظرفیت یکپارچه در اختیار ماشین سازی اراک با عنوان اولین صنعت سنگین کشور فعال است که باید مجموعه صنایع کشور و پروژه‌های مربوط به حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و طرح‌های نیروگاهی و صنایع خرد و کلانی که با هر شکل زنجیره‌ای ارزش ماشین سازی اراک را وارد مدار کنیم و نوید را به مجموعه های علاقمند به صنعت استان می دهیم که شرکت ماشین سازی اراک با روندی که اکنون پیش گرفته به نقطه‌ای جلوتر از دوران شکوفایی گذشته بازگردد.
مخلص الائمه ادامه داد: ساخت هنرستان در مرکز آموزش ماشین‌سازی اراک و همکاری اداره کل آموزش و پرورش از جمله مسائلی بود که امروز مورد بررسی قرار گرفت.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست بیان داشت: از زمانی که بر اساس اصل ۴۴ واحدهای تولیدی به بخش خصوصی واگذار شد، صنایع استان از جمله شرکت ماشین سازی اراک با مشکلات زیادی مواجه شد و انسجام و وحدت در این واحد تولیدی از میان رفت.
سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: در شرایط جنگ اقتصادی که جریان تفکر انقلابی پس از سالها در شرکت ماشین سازی اراک غالب شده، امید است شاهد تحولات مثبت در سایر بخش های این واحد تولیدی باشیم.
وی تاکید کرد: اکنون زیرساخت‌های لازم در این مجموعه فراهم است و انتظار می‌رود با نگرش جهادی و انقلابی و توجه به مجموعه مدیریتی جدید و توجه به منابع انسانی این واحد تولیدی در اسرع وقت شاهد ارتقای این شرکت باشیم و شکوفایی سابق را به این مجموعه برگردانیم.
مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک نیز گفت: تجهیزات فرآیندی پتروشیمی‌ها تا سال گذشته بدون استثنا، از طریق منابع اروپایی، چینی و یا کره‌ای وارد می‌شد که برای نخستین بار، این شرکت تجهیزات فرآیندی را برای پروژه سیاف و دنا می سازد که امید است در پروژه‌های جدید که در کشور اعم از پالایشگاهی، پتروشیمی و پتروپالایش که در حال انجام است بتوانیم تجهیزات فرآیندی را تولید کنیم.
رضا سرائی افزود: اکنون قادر هستیم بسیاری از تجهیزات در حوزه بندری، تجهیزات نفتی و انرژی‌های نوین را برای کشور تولید کنیم و باید به سمتی گام برداریم که از واردات جلوگیری و از ظرفیت‌های این شرکت بهره‌گیری کنیم.
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات تمامی پرسنل شریف ماشین سازی اراک از 4 نفر از کارگران برگزیده و نمونه این شرکت تقدیر قدردانی شد.

 

گزارش خبری صدا و سیمای مرکزی

١٤:١٣  / دوشنبه ٣ بهمن ١٤٠١  / شماره خبر: ١٨٥  / تعداد نمایش: 4600