در جریان بازدید هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و مدیران پتروفرهنگ از ماشین سازی اراک؛

مهندس رکن تهران، رئیس هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان: توانمندی مجموعه ماشین سازی اراک باعث غرور است و استفاده از این همه امکانات بالقوه وظیفه ای ملی است

مهندس نیکدل، مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان:

بالاترین سرمایه ماشین سازی اراک علاوه بر نیروی انسانی متخصص، هیات مدیره کارآمد و پاکدست و با انگیزه است

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، روز شنبه 9 شهریور ماه سال جاری، هیات مدیره و مدیران موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به اتفاق مدیرعامل و جمعی از مدیران پتروفرهنگ از شرکت ماشین سازی اراک بازدید بعمل آوردند.

در جلسه ای که در حاشیه این بازدید برگزار گردید، مهندس رکن تهران با اشاره به توانمندی های ماشین سازی اراک گفت: استفاده از این امکانات بالقوه که همانند گوهری در دل این مملکت وجود دارد بخصوص در شرایط حساس کنونی و با توجه به تحریم های ظالمانه علیه ایران وظیفه ای ملی می باشد.

رئیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اظهار خرسندی ازعملکرد هیات مدیره ماشین سازی اراک اعلام نمود: در شرایطی که مجموعه های صنعتی با مشکلات متعددی مواجه هستند خوشبختانه ماشین سازی اراک با مدیریت صحیح توانسته است بر مشکلات فایق آید و حتی به سوددهی نیز برسد و ضروری است با حمایت لازم از این مجموعه توانمند باعث رشد و شکوفایی هرچه بیشتر کشور شد. وی اظهار امیدواری کرد که در انجام پروژه های مربوط به شرکت‌های پتروشیمی متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت ماشین سازی اراک در اولویت باشد.

مهندس نیکدل مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در این جلسه با اشاره به روند توسعه ای ماشین سازی اراک، بالاترین سرمایه این شرکت را علاوه بر نیروی انسانی متخصص، هیات مدیره کارآمد و پاکدست و با انگیزه دانست و گفت: افتخار ماست که در شرایط بحرانی کنونی، شرکت ماشین سازی اراک در حال توسعه می باشد.  

در این جلسه مهندس جعفر صفری، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک ضمن خیرمقدم به مدیران موسسه و شرکت‌های تابعه به معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های شرکت‌ پرداخت و برنامه‌های در دست اقدام و آینده این شرکت را ارائه نمود.

مهندس صفری با بیان تاریخچه مختصری از این شرکت تصریح کرد:  اکنون کشور ما یکی از قطب های تکنولوژی پتروشیمی در دنیا می باشد و ماشین سازی اراک می تواند در تامین زیرساخت های پتروشیمی نقش اساسی داشته باشد همانطور که در اغلب پتروشیمی های فعال کشور حضوری موثر داشته و در حال حاضر توان طراحی و ساخت جدید‌ترین تجهیزات پتروشیمی بصورت 100 درصدی را داراست و در صورت حمایت های لازم از ماشین سازی اراک، این شرکت می تواند به عنوان یک برند بین المللی برای طراحی و ساخت تجهیزات پتروشیمی های کشور تبدیل شود.

وی از تغییر رویکرد شرکت ماشین سازی اراک به رویکرد توسعه‌ای و دانش‌بنیانی خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه، این ارتباط در دوره فعلی به خوبی برقرارشده است. مهندس صفری با معرفی ده محصول دانش بنیان این شرکت اظهار داشت: شرکت مادرتخصصی ماشین سازی اراک با درک ضرورت ورود به اقتصاد دانش بنیان، در حال توسعه محصولات دانش بنیان خود می باشد و طرح های نوآورانه جدید و متعددی را در برنامه تحقیق و توسعه دارد.  

مهندس صفری با اشاره به توسعه بازارهای جدید گفت: بخش معدن و تجهیزات معدنی در کشور رشدی فراتر از نفت در سال‌های اخیر پیدا کرده و ماشین‌سازی اراک ضمن همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در حال تبدیل به برندی در زمینه تجهیزات معدنی است.  وی همچنین اعلام کرد: ساخت تجهیزاتی همچون بال ولو با سایزها و کلاسهای مختلف که  برای صنعت نفت  بسیار حیاتی است در برنامه ساخت ماشین سازی اراک قرار دارد.

مدیر عامل ماشین سازی اراک یکی دیگر از حوزه‌های جدید ورود این شرکت را ساخت تجهیزات تصفیه آب اعلام کرد و افزود: با همکاری‌های صورت‌گرفته با شرکت‌های دانش بنیان کارگاه تولید ضایعات آهنی به کود آهنِ قابل استفاده در کشاورزی نیز راه‌اندازی شده که در آینده ای نزدیک تبدیل به کارخانه خواهد شد.

مهندس صفری در این جلسه از راه اندازی نخستین کارخانه نوآوری در غرب کشور با عنوان کارخانه نوآوری آفتاب در ماشین سازی اراک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و تولید چرخ یکپارچه قطار (منوبلوک)، دیگ بخار 55 تُن و توربلاتورهای فلزی دیگ های بخار را از دیگر طرحهای نوآورانه این شرکت دانست و در ادامه خاطرنشان کرد با توجه به اهمیت مبحث آموزش نیروی انسانی در ماشین سازی اراک، دوره مدیریت ارشد کسب و کار  MBA با همکاری دانشگاه‌ صنعتی اراک برای مدیران و پرسنل در مرکز آموزش این شرکت راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی ماشین سازی اراک در پتروشیمی های کشور و همچنین بیان نقش اساسی این شرکت در تمامی پالایشگاههای کشور، اذعان کرد: ماشین سازی اراک با تکیه بر مدیریت، دانش، تجربه، تخصص و امکانات و تجهیزات مدرن خود می‌تواند بازوی قدرتمند اجرایی برای پروژه‌های پتروشیمی در کشور به خصوص شرکت‌های پتروشیمی متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان باشد. مهندس صفری افزود: قطعاً در ماشین سازی اراک می توان تهدید تحریم‌ها را به یک فرصت بی‌بدیل تبدیل کرد.

 در ادامه اعضای جلسه به بازدید از کارگاههای تولیدی ماشین سازی اراک پرداختند و از نزدیک در جریان آخرین فناوری ها، تجهیزات و دستاوردهای این شرکت قرار گرفتند.

روابط عمومی و صنعتی

٠٨:٥٤  / يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨  / شماره خبر: ١٠٢  / تعداد نمایش: 5628