شرکت مهندسی و ساختمان ماشین سازی اراک

اين شرکت در سال 1383 از ادغام گروه نصب وراه اندازی شرکت ماشين سازی اراک و شرکت نصب گستر (يکي از شرکتهاي تابع سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران) تشکيل و تحت عنوان شرکت مهندسي و ساختمان ماشين سازي اراک ثبت گرديد و بواسطه این تغییر کليه منابع انسانی و تجهيزات گروه نصب و راه اندازی ماشين سازي اراک و شرکت نصب گستر تماماً به اين شرکت منتقل گرديد. اين شرکت در گذشته و در قالب گروه نصب و راه اندازي شرکت ماشين سازي اراک و در سالهاي اخير اجرای پروژه هاي بزرگ صنعتي و عمراني من جمله فازهاي مختلف پارس جنوبي، پتروشيمي برزويه (نوری)، پالايشگاه بندرعباس، پل هاي بزرگ قوسي کارون 3، تجهيزات سد و نيروگاههاي مسجد سليمان، کارون 3 و 4 و بسياري پروژه هاي ملي و فراملی ديگر را داخل و خارج از کشور به عهده داشته است. در حال حاضر اين شرکت به همت نيروهاي متخصص و مجرب و همچنين به بهره گيري از انواع تجهيزات و ماشين آلات سنگين و سبک و نرم افزارها و سخت افزارهاي مناسب تمام توان خود را جهت دستيابي به موفقيتهاي بيشتر معطوف کرده است.
شرح فعاليت:
طراحي، تامين مواد، ساخت ونصب
تجهيزات پالايشگاهي و پتروشيمي
سد و تجهيزات نيروگاهي
پل و سازه هاي فلزي سنگين
تجهيزات و ماشين آلات كارخانه اي
نشاني: اراك، شهر صنعتي، منطقه 2, خيابان پامچال, کد پستي و پلاک 7635-1-38199
تلفن: 9 -33123021-086 فاكس: 33132216-086

وب سایت:   http://www.msaec.ir

شرکت پایساز

شركت پايساز با هدف فعالیت در زمینه‌های طراحی، ساخت و نصب تجهیزات فلزی سنگین برای صنایع فلزی نفت، گاز و پتروشیمی با نام اوليه شركت سهامي استورك و ركسپور ايران در سال 1346 تاسیس و بعداً با مالکیت و مدیریت شرکت چیودای ژاپن به صورت سهامی خاص به بهربرداری رسید. در تير ماه 1350 به شركت سهامي خاص طرح و مهندسي پايساز تغيير نام يافت و در دي ماه سال 1363 نام شركت سهامي خاص طرح و مهندسي پايساز به شركت دماتاب تغيير و سپس به شهيد سلطاني (سهامي خاص) و در نهایت در تاريخ 21/4/1371 از شهيد سلطاني به پايساز تغيير يافت.
این شرکت در حال حاضر از شرکت های تابعه شرکت ماشین سازی اراک می باشد. مركز اصلي شركت در تهران و كارخانه آن دراهواز واقع است.مأموريت شرکت پایساز به عنوان شرکت تولیدی معتبر عبارت ‌است از ارائه خدمات متنوع مورد نياز اجراي پروژه ها اعم از مطالعات اوليه، مشاوره و مهندسي، مديريت، تامين و اجرا به روشهاي مختلف تا سطح تحويل در حوزه هاي نفت، گاز، پتروشيمي، نيروگاهي و صنايع شيميايي در بازارهاي داخلي و بين المللي.
کارخانه این شرکت در زمینی به مساحت 151111 متر مربع بنا شده و دارای 5 سالن ساخت، تولید و مونتاژ میباشد که بعلت نزدیکی به مراکز و صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و فولاد و همچنین همجواری با مراکز صنعتی کشورهای حاشیه خلیج فارس و بنادر و امکانات حمل و نقل دریایی از اهمیت ویژهای برخوردار است.
تولیدات مخازن تحت فشار : اين مخازن در اشكال استوانه اي , كروي ,راكتورها , برجها ,‌سيكلونها , فيلترها , جداكننده ها و قطره گيرها و ... مطابق استاندارد بين المللي JIS,DIN,BS,ASME و ... با ظرفيت توليد ساليانه 1000 تن ساخته ميشود. مخازن ذخيره اي : مخازن ذخيره در دو نوع سقف ثابت و سقف شناور جهت ذخيره سازي و يا پروسس سيالات مطابق با استاندارد سری API با ظرفيت توليد ساليانه 2000 تن ساخته ميشود مبدلهاي حرارتي :‌به دو صورت SHELL AND TUBE TYPE و SPIRAL TYPEو از انواع لوله در حالتهاي تحت فشار و كم فشار مطابق با استانداردهاي TEMA , ASME با ظرفيت 500 تن در سال توليد ميگردد. اسكلت فلزي : اسكلت فلزي سبك و سنگين در ابعاد و ظرفيتهاي مختلف با امكانات بهره برداري از جرثقيلهاي سقفي مطابق با استانداردهاي JIS,ASTM,DIN با ظرفيت توليد 2650 تن در سال
آدرس کارخانه: اهواز - كيلومتر 7 جاده خرمشهر تلفن :33313100-061
آدرس دفتر مرکزی:تهران: خيابان سپهبد قرني ـ خيابان شاداب غربي ـ پلاك 7 ـ طبقه ششم تلفن: 88905921-88901723-021
http://www.paysaz.com

شرکت کنسرسیوم صنعت نفت و گاز آکام فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳95 با مشارکت شرکت‌ ‌های ماشین سازی اراک، پتروتام تک و مهندسی کاناز مشاور در زمینه ی طراحی و اجرای پروژه های گازرسانی به روش CNG آغاز نمود. این شرکت به عنوان یکی از اولین شرکت های خصوصی سازنده ایستگاه های تقلیل فشار گاز CNG در کشور، با تمرکز و اهتمام خاص در پیشبرد و تعالی این بخش مهم از صنعت گاز کشور سهیم بوده است. شرکت نفت و گاز آکام افتخار دارد در طی کمتر از 4 سال خدمت در صنعت کشور، در بخش عمده ای از پروژه های گازرسانی به صورت CNG که در کشور اجرا شده است نقش مؤثری داشته است.
همچنین نظر به توجه ویژه وزارت نفت در سالهای اخیر برای جمع آوری و فرآورش گازهای مشعل و جلوگیری از سوختن این گازها که باعث افزایش آلاینده های زیست محیطی از یکسو و از دست رفتن ثروت ملی از سوی دیگر می گردد، شرکت از سال 1397 با نگاه ویژه ای به این پروژه ها ورود کرده است.
عمده فعالیت های شرکت در زمینه های زیر متمرکز است:
• مهندسی، طراحی، تامین کالا، ساخت و بهره برداری از پروژه های گازرسانی به صورت CNG (گاز طبیعی فشرده)
• طراحی و ساخت سبدهای انتقال گاز فشرده برای پروژه های انتقال گاز CNG
• بومی‌سازی طراحی و ساخت واحدهای تنظیم و تقلیل فشار گاز CNG (PRU) برای تحویل گاز طبیعی در شرایط مناسب در مبادی مصرف (شبکه گاز شهری و روستایی، صنایع و ..)
• طراحی و ساخت سیستمهای انتقال گاز فشرده اتان و سیستمهای تنظیم و تقلیل فشار اتان برای تحویل در مبادی مصرف (پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و ...)
• طراحی و ساخت سیستمهای جمع آوری و فرآورش گازهای مشعل (فلر)

آدرس دفتر مرکزی: تهران- بلوار سیمون بولیوار- میدان دانشگاه-بزرگراه ستاری جنوب- خیابان اخلاص-کوچه چشمه نور- پلاک 5
تلفن: 8-44855997-021 فکس: 44855996-021

وب سایت: www.akaamco.com

شرکت هوپاد صنعت ماشین سازی اراک

در سال 1398 پروژه بومی سازی و خودکفائی در حوزه تجهیزات معدنی و متعلقات ماشین آلات سنگین (راه سازی، معدنی و حفاری) در غالب مشارکت شرکت ماشین سازی اراک با شرکت هوپاد ماشین پیشگام (دانش بنیان صنعتی ) آغاز بکار نمود. در همین راستا، طراحی و تولید آزمایشی انواع چکش های هیدرولیکی بیل مکانیکی به عنوان اولین محصول پروژه در دستور کار تولید آزمایشی قرار گرفت. خوشبختانه با همت، تلاش و دانش متخصصین ایرانی زنجیره تولید این محصول از طراحی، تولید و فراوری فولاد تا ماشین کاری دقیق و مونتاژ بومی سازی گردید. پس از بررسی نتایج تست های متعدد از نمونه های آزمایشی و اطمینان کامل از صحت عملکرد محصول در رقابت با نمونه های معتبر وارداتی (کره ای و ژاپنی و ...) خط تولید انبوه محصول توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار استان مرکزی و مدیران ارشد استان افتتاح گردید.
با اعتماد به تیم جوان و متخصص ایرانی و موفقیت های چشم گیر پروژه ، در اسفند ماه سال 1400 شرکت هوپاد صنعت ماشین سازی اراک با مشارکت شرکت ماشین سازی اراک و شرکت هوپاد صنعت زاگرس تاسیس گردید. این شرکت تولید انواع چکش های هیدرولیکی بیل مکانیکی با نشان تجاری "راک پاد" به عنوان اولین چکش هیدرولیکی 100% ساخت ایران و محصول دانش بنیان صنعتی در دستور کار خود دارد.
همچنین، این شرکت ضمن فعالیت در حوزه بومی سازی (طراحی، مواد اولیه و تکنولوژی تولید) انواع محصولات راه سازی و معدنی، آمادگی خود را در جهت همکاری با صنایع عمرانی و معدنی کشور با هدف رفع نیاز داخلی و کاهش وابستگی به خارج از کشور اعلام می نماید.
دفتر مرکزی : تهران، مرزداران، خیابان ایثار، نبش نامدار دوم، پلاک 4، ساختمان مرکزی ماشین سازی اراک
تلفن : 44279771-021 26756001-021
مرکز خدمات پس از فروش :
تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 23.5 اعتماد، پلاک28
تلفن : 26756002-021
www.rockpod.ir

شرکت مدیریت توسعه فناوری صنایع کانسار

این شرکت با مشارکت 60 درصدی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و مشارکت 40 درصدی شرکت ماشین سازی اراک با هدف داخلی‌سازی تجهیزات معدنی تأسیس گردیده است.
این شرکت با پشتوانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت ماشین سازی اراک با تکيه بر نيروي انساني متخصص و بهره‌مندي از فناوری‌هاي روز و مديريت اصولی، در چالش برانگيزترين حوزه های اجرای پروژه های صنعتی و معدنی، با بومی سازی حساس‌ترین حوزه‌های دانش مربوط به تجهیزات صنایع معدنی و تولیدی مرتبط در کنار مدیریت ساخت و استفاده از ظرفیتهای مجموعه های سازندگان و تولیدی داخلی مرتبط، می‌تواند خود را در رده یکی از مهم‌ترین شرکت‌های مهندسی و مدیریت پروژه فعال در حوزه صنایع معدنی قرار دهد.
بهره مندی از پتانسیل های ماشین سازی اراک در زنجیره مورد نیاز فعلی مجتمع چادر ملو و سایر شرکتهای معدنی در دستورکار شرکت صنایع کانسار می‌باشد. 

آدرس دفتر: تهران- بلوار آفریقا- خیابان عاطفی شرقی- پلاک ۱/۳۵-
تلفن: ۲۶۲۰۷۳۵۴-۰۲۱
فکس: ۲۶۲۰۶۸۳۹-۰۲۱