اخبار حاوی کلید واژه (,)


بازدید مدیران و کارشناسان پالایشگاه بیجی و وزارت نفت عراق از ماشین سازی اراک

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، روز دوشنبه مورخ 22 اردیبهشت ماه سال جاری هیاتی 16 نفره متشکل از مدیران و کارشناسان پالایشگاه بیجی و وزارت نفت کشور عراق از شرکت ماشین سازی اراک بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با پتانسیل ها و توانمندیهای فنی و تخصصی این مجموعه آشنا شدند.


مهندس سخاوتی نماینده شرکت ملی نفت ایران درعراق، در جریان این بازدید گفت: با توجه به امنیت ایجاد شده در کشور عراق و دستور وزیر نفت کشورمان مبنی بر حضور شرکت های توانمند ایرانی برای همکاری و مشارکت در ساخت و بازسازی پالایشگاه های کشورعراق، این شرکتها شناسایی شده و به همین منظور هیات های فنی و اقتصادی وزارت نفت عراق از این شرکت ها و توانمندی های تولیدی آنان بازدید می کنند. وی افزود: یکی از این صنایع، کارخانه ماشین سازی اراک می باشد که تجربه و توانمندی ویژه ای در ساخت و انجام پروژه های پالایشگاهی دارد.

نماینده وزارت نفت کشورمان در عراق اضافه کرد: رقبای ما در بازسازی پالایشگاه بیجی عراق، کشورهای اسلواکی و فرانسه می باشند که در تلاشیم تا معرفی شرکتهای توانمند ایرانی و ارائه طرحهای مناسب ، رقبای اروپایی را کنار زده و قرارداد بازسازی این پالایشگاه را توسط شرکت های داخلی به امضا برسانیم. مهندس صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک با بیان اینکه این شرکت یکی از صنایع بزرگ کشور می باشد که سابقه طولانی در ساخت تجهیزات سنگین پالایشگاهی را دارد از آمادگی کامل این مجموعه مادرتخصصی در بازسازی پالایشگاه بیجی عراق خبر داد و افزود: ما همچنین آمادگی داریم با تکیه بر توان فنی مهندسان این مجموعه، پالایشگاه جدیدی در این کشور احداث کنیم و در بازسازی دیگر پالایشگاه های عراق نیز مشارکت کامل داشته باشیم.

عبدالقادرصعب صالح قائم مقام پالایشگاه بیجی عراق پس از بازدید از گروههای مختلف تولیدی و صنعتی ماشین سازی اراک، ضمن اظهار شگفتی از توانمندی های این مجموعه بزرگ صنعتی گفت: امکانات، تجهیزات و توان فنی کارخانه ماشین سازی اراک را بسیار عالی مشاهده کردیم و کاملا" مشخص است که این کارخانه می تواند به خوبی پالایشگاه های عراق را بازسازی نماید. وی با بیان رضایت از این بازدید افزود: با توجه به برنامه زمان بندی پیش بینی شده برای بازسازی پالایشگاه بیجی عراق، ما امیدوار هستیم هر چه زودتر قراردادمان با شرکت ماشین سازی اراک نهایی گردد.

لازم به ذکر است کشورعراق دومین تولیدکننده بزرگ نفت عضو اوپک پس از عربستان سعودی است. ظرفیت پالایش عراق پس از اینکه پالایشگاه بیجی که بزرگترین پالایشگاه این کشور بود در سال ۲۰۱۴ به تصرف داعش درآمد، محدود شده است.

١١:٢٣  / چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧  / شماره خبر: ٧٨  / تعداد نمایش: 7438