اخبار حاوی کلید واژه (,)


ساخت اولین دستگاه زباله سوز بیمارستانی کشور در ماشین سازی اراک

در جلسه صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک مورخ 97/02/01 که با حضور مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک و نمایندگان ماشین سازی اراک در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد مقرر گردید طی قراردادی که از سوی شهرداری اراک با شرکت ماشین سازی منعقد می شود، اولین زباله سوز بیمارستانی کشور در این شرکت ساخته و بیمارستانهای این شهر مجهز به سیستم زباله سوز بیمارستانی مرکزی شوند.

🔹در این جلسه مهندس تاجران به تفاهم نامه منعقد شده با ماشین سازی اراک به منظور تولید یک دستگاه زباله سوز بیمارستانی 6 تنی در فاز اول اشاره کرد و گفت : میزان تولید پسماند بیمارستانی شهرستان اراک روزانه حدود 6 تا 7 تن می باشد که با توجه به کارنامه موفق ماشین سازی اراک در حوزه تولید، رایزنی ها جهت ساخت این دستگاه انجام گرفته است و امکان افزایش این ظرفیت در فاز دوم نیز وجود دارد.

🔹 مهندس معمارزاده و مهندس محاسن دار نمایندگان ماشین سازی اراک نیز گزارشی در خصوص چگونگی تولید این محصول ارائه کرده و قیمت تمام شده آن را یک میلیون یورو در بخش ارزی و ۱۳ میلیارد ریال در بخش ریالی عنوان کردند.

🔹 هم اکنون طراحی بخشی از این زباله سوز با همکاری کشور فرانسه انجام خواهد شد و مطابق قرارداد جاری ماشین سازی اراک با شرکت فرانسوی دانش فنی این محصول به این شرکت منتقل خواهد شد و از آنجا که این فناوری از لحاظ اقتصادی از فناوری های با قیمت بالا محسوب می شود تولید بخشی از آن در داخل می تواند باعث کاهش زیادی در قیمت تمام شده و جلو گیری از خروج ارز از کشور شود.

🔹 همچنین بومی سازی این محصول علاوه بر اینکه می تواند تاثیر بسزایی در رفع مشکل زباله های بیمارستانی و عفونی در سرتاسر کشور را داشته باشد سرآغازی است بر مدیریت ارتقا یافته و همراه با استاندارد جهانی برای رفع معضل زباله های عفونی در داخل کشور.

✅ روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک @machinesaziarak95

١٢:٥٨  / يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧  / شماره خبر: ٧٥  / تعداد نمایش: 5820