اخبار حاوی کلید واژه (,)


بومی سازی سامانه جرثقیل های مکنده غلات درماشین سازی اراک

صنعتگران شرکت ماشین سازی اراک توانستند در همکاری با شرکت آلمانی نایرو،  جرثقیل تخلیه غلات از داخل کشتی را بومی سازی نموده و روانه بنادر کشور کنند.

برای تخلیه غلات از داخل کشتی سالهاست که از ماشین آلات و تجهیزات خارجی استفاده می شود اما به تازگی صنعتگران ماشین سازی اراک توانستند در همکاری با شرکت آلمانی نایرو جرثقیلهای مکنده غلات را در این مجموعه عظیم صنعتی، تولید و روانه بنادر کشور کنند.

ارزش کل این قرارداد 17 میلیون یورو می باشد که  سهم مشارکت ماشین سازی در این پروژه در حدود 25% می باشد و ساخت هشت دستگاه از این جرثقیل ها  در این شرکت آغاز شده و تاکنون دو دستگاه در بندر چابهار نصب گردیده است.

مهندس صفری تصریح کرد: با توجه به توانمندیهای این مجموعه بزرگ صنعتی که مسئولین شرکت آلمانی نایرو نیز به آن اذعان داشتند، ساخت این سامانه در قراردادهای بعدی به  ماشین سازی اراک سپرده خواهد شد و احتمال اجرای این پروژه در سایر کشورها از جمله کشور  سوریه نیز وجود دارد.

ظرفیت ساخت سالانه 20 دستگاه از این جرثقیل ها در ماشین سازی اراک وجود و حدود 550 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اجرای این پروژه مشغول به کار می باشند.

لازم به ذکر است شرکت مادر تخصصی ماشین سازی اراک یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدکننده تجهیزات عظیم انرژی و سازه ای است و در زمینه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های فلزی، انواع پل، دکلها و شیرهای سرچاهی و تجهیزات تخصصی و بسیاری از بخشهای دیگر فعالیت دارد.

با ما همراه باشید در کانال رسمی ماشین سازی اراک     https://t.me/machinesaziarak95

 

١٥:٢٩  / دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦  / شماره خبر: ٧٢  / تعداد نمایش: 7625