اخبار حاوی کلید واژه (,)


بازدید استاندار استان مرکزی به همراه مدیران دستگاه های اجرایی استان از ماشین سازی اراک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش بازدید استاندار استان مرکزی به همراه مدیران دستگاه های اجرایی استان از ماشین سازی اراک

آقای بیدهندی: مدیر کل سازمان تامین اجتماعی

آقای آبایی:مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی

آقای فرخی: معاون امور اقتصادی استانداری

آقای مهندس: مدیر عامل شرکت گاز استان

آقای بیاتیان: معاون خدمات شهری شهرداری

آقای اله داد: مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق

آقای سرابادانی: ریس سازمان آب و فاضلاب استان مرکزی

آقای زندی وکیلی :شهردار منطقه یک شهرداری اراک

آقای اعتماد پور : مدیر روابط عمومی اداره صنعت و معدن

آقای پاک نیا : مدیر اداره صنایع سازمان صنعت و معدن

در جریان این بازدید چند ساعته و در نشستی که  پیرامون همین موضوع صورت گرفت مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک ضمن ارایه شرحی از پتانسیل ها و توانمندی های شرکت مادر تخصصی ماشین سازی خطاب به استاندار مرکزی و مدیران مجموعه استان اظهار داشت: شرکت ماشین سازی اراک در حال حاضر تنها با یک سوم ظرفیت خود فعالیت دارد در حالی که پتانسیل قابل توجهی برای انجام پروژه های عظیم پالایشگاهی ، نیروگاهی و پل سازی و سد سازی را داراست. از اینرو انتظار میرود با رایزنی و مذاکرات مسولان استان ظرفیت توانایی ماشین سازی در اجرای پروژه های عظیم با جذب کار تامین شود چرا که با عملیاتی شدن این مسئله مهم، علاوه بر جلوگیری از تعدیل نیرو در شرکت،  در بخش صنعتی استان نیز  توسعه اقتصادی ایجاد خواهد شد.

مهندس صفری افزود: طی 50 سال گذشته حدود یک و نیم میلیون تن حجم کار توسط شرکت ماشین سازی اراک انجام شده است و این نشاندهنده وجود مهارت و علم عملیاتی و مدیریتی در شرکت ماشین سازی اراک می باشد.بنابراین برای حفظ جایگاه صنعتی استان مرکزی در کشور و منطقه ضروری است که این شرکت بتواند با جذب پروژه های مهم فرصت طلایی اجرای بسیاری از فازهای صنعتی وپروژه های نفت و گاز را در اختیار گیرد.

 وی خاطرنشان ساخت: با نگاهی به رزومه شرکت ماشین سازی اراک مشاهده می شود که درصد قابل توجهی از پتانسیل کل کشور در ابعاد مختلف توسط این شرکت صورت گرفته است.این شرکت میتواند همچون گذشته با بکارگیری نیروهای متخصص و کارشناسان مجرب با حضور در پروژه های بین المللی منجر به توسعه اقتصادی و عبور از بحران صنعتی فعلی در کشور شود.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک ادامه داد : در حال حاضر 70 درصد ظرفیت مجموعه های صنعتی استانهای کشور خالی است و در اختیار شرکت های خارجی قرار گرفته و انتظار می رود این مسئله مهم توسط تصمیم گیران و سیاست گذاران کشور مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد. وی همچنین تاکید کرد جذب پروژه های مهم نفت و گاز و پالایشگاهی و پروژه های پل سازی در استان و شرکت ماشین سازی اراک می تواند بخش قابل توجهی از نیاز اشتغال استان را تامین نماید.

وی به مصوبه اختصاص تسهیلات 50 میلیارد تومانی به شرکت ماشین سازی اراک که در سفر هیات دولت به استان صورت گرفت اشاره کرد و گفت با توجه به اینکه دستگاههای استان اعم از شرکت گاز ، برق، آب و فاضلاب همکاریهای لازم را با این مجموعه داشته اند ولی ضروری است با اختصاص اعتبار مصوبه مذکور به این مجموعه بزرگ صنعتی بخش قابل توجهی از نیازهای مالی این شرکت برای تامین بدهی به دستگاههای اجرایی پرداخت گردد ایشان افزوند که ماشین سازی مطالبات عمده ای از دستگاه های اجرایی که به نوعی کارفرمای ما هستند دارند که با پرداخت آنها بسیار از مشکلات مجموعه حل خواهد شد.

مهندس صفری با تاکید بر اولویت بندی استان در انجام پروژه ها در مجموعه صنعتی استان گفت: وقتی پتانسیل اجرای پروژهای بزرگ در مجموعه ای همچون ماشین سازی اراک، فرصت مناسبی را در اختیار استان قرار داده انتظار میرود مدیریت ارشد استان با مذاکره با دستگاهها پروژه ها را در داخل استان و توسط شرکتهای مجری داخلی اجرا کند.


استاندار مرکزی نیز با حضور در جمع مدیران دستگاههای اجرایی استان و مدیران و معاونین شرکت ماشین سازی ضمن گرامیداشت سالروز 19 دی ماه شروع جریان انقلاب اسلامی و نیز رحلت عالم مبارز انقلاب مرحوم آیت اله هاشمی رفسنجانی و همچنین سالروز شهادت سردار سازندگی امیرکبیر اظهار داشت : بزرگترین اقدام مهمی که در شرکت ماشین سازی صورت گرفته است حفظ جایگاه این شرکت با وجود شرایط نامطلوب اقتصادی و صنعتی در کشور است. آقازاده ضمن تقدیر از آقای مهندس صفری بیان نمودند که ایشان از مدیران با تجربه و موفق کشور هستند ادامه داد با وضعیت نامطلوب صنعتی که در کشور وجود دارد شرکت ماشین سازی اراک توانسته با وجود آقای صفری به همراه سایر مدیران و کارشناسان و پرسنل بسیار ماهری که دارد این دوره نسبتا بحرانی در صنعت کشور را تا به امروز بخوبی پشت سر بگذراند البته حضور ما در این مجموعه بزرگ صنعتی نشاندهنده حمایت کامل استانداری و مجموعه دستگاههای استان از شرکت ماشین سازی است و همه باید تلاش بکنیم که افتخار صنعت استان مرکزی یعنی ماشین سازی اراک که محور صنعتی شدن استان مرکزی است، مورد حمایت عملی قرار بگیرد تا رونق اقتصادی در استان شکل بگیرد.

ایشان در این جلسه به همه مدیران استان، شهرداران استان و تمام کسانی که پروژه های عمرانی دارد مجددا تاکید کردند که اولویت انعقاد قرارداد که استان می تواند آن ها را تامین کند حتما باید با مجموعه های صنعتی استان باشد و این مهم بخشنامه خواهد شد.

وی خطاب به مدیر عامل ماشین سازی گفت: همه تلاش خود را  برای پیگیری بحث اختصاص 50 میلیارد تومان تسهیلات و انجام مذاکرات لازم جهت جذب پروژه های مهم کشور در ماشین سازی را انجام خواهیم داد.

وی در پایان اظهار داشت از مدیر عامل ماشین سازی اراک درخواست دارم مشکلات این مجموعه را مستقیما با مدیریت استان در جریان بگذارند تا مشکلات انباشته نشود و حل آن از اختیار ما خارج نگردد.

در ادامه آقای بیدهندی، مدیر تامین اجتماعی ضمن تشکر از آقای صفری اضافه کرد که سازمان تامین اجتماعی رابطه بسیار خوبی را با مدیریت ماشین سازی اراک دارد و آمادگی هر نوع همکاری و تعامل با ماشین سازی وهمچنین امکان ایجاد تهاتر برای بدهی های مجموعه را داریم.

آبایی، مدیر کل اداره کار استان گفت: خوشبختانه در شرکت ماشین سازی اراک موضوعات مساله سازی وجود ندارد و درخواست داشت با توجه به ماده 47 برنامه ششم توسعه و اشاره صریح این ماده به اختصاص اولویت اختصاص پروژه ها به پیمانکاران بومی بخشنامه ای صادر شود که پروژه های پالایشگاهی و نیروگاهی توسط پیمانکاران و صنایع و مجریان داخلی در استان انجام شود.

بیاتان معاون خدمات شهری شهرداری اراک نیز از حل مشکل چند ساله سندهای ماشین سازی اراک پیرو جلسات مکرر آقای مهندس صفری با آقای تاجران شهرداری اراک خبر داد و همچنین  امضای تفاهم نامه ساخت دستگاه زباله سوز توسط شرکت ماشین سازی اراک برای شهرداری را خبر داد و گفت با این اقدام شرکت ماشین سازی میتواند یک برند سازی برای کل کشور داشته باشد.

صالح فرد معاونت امور پروژه های ماشین سازی ضمن درخواست از مدیر ارشد استان در خصوص تامین پروژه های مهم و واگذاری آنها به ماشین سازی اراک گفت: مسولیت تام برخی پروژه ها به این شرکت تعلق نمیگیرد و انتظار می رود از تیم تخصصی این شرکت در اجرای پروژه های بزرگ بهره گیری شود.

در پایان استاندار مرکزی به همراه مدیران دستگاههای اجرایی و مدیر عامل و معاونین و مدیران شرکت ماشین سازی اراک از تجهیزات کارگاهی و صنعتی این مجموعه بازدید کردند.    

 


روابط عمومی و صنعتی

21/10/96


١٤:٥٣  / شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦  / شماره خبر: ٧٠  / تعداد نمایش: 7751