در راستای ارائه آخرین دستاوردها و فناوری های صنایع مرتبط؛

همایش نوآوری و فناوری کارشناسان ماشین سازی اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، اولین همایش نوآوری و فناوری کارشناسان ماشین سازی اراک با حضور مدیریت محترم عامل، کارشناسان گروههای تولیدی و ستادی برگزار شد.

این همایش با هدف ترویج فرهنگ نوآوری و فناوری میان کارشناسان، ارائه آخرین دستاوردها و روندهای فناوری در صنایع مرتبط، ایجاد فرصت برای به اشتراک گذاری دانش، تجربیات و ایده های همکاران و تشویق و تقدیر از ابتکارات و نوآوری های ایشان طی دو جلسه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۰ و ۱۱ خردادماه سال جاری با حضور مدیریت محترم عامل در محل مرکز آموزش ماشین سازی اراک برگزار شد.

در جریان این همایش دکتر سرائی مدیرعامل ماشین سازی اراک ضمن حضور در جلسات با ارائه سخنرانی بر لزوم وجود منابع انسانی کارا و خلاق به عنوان ارزشمندترین منبع در اختیار سازمان و اهمیت بررسی مبحث توسعه منابع انسانی و خلاقیت و نوآوری در سازمان تاکید نمود.

دکتر سرائی با تاکید بر نقش مطالعه، آموزش، مهارت آموزی و نگرش افراد گفت: باید با تلاش تمامی همکاران و اصلاح برخی سیستم ها و رویه ها و استفاده از ظرفیت های نیروهای انسانی و توسعه و آموزش آنان در راستای افزایش ظرفیت تولید و ایجاد محصولات نوآورانه و ایجاد فضای علمی- آموزشی و سازمان یادگیرنده در ماشین سازی اراک که بنیان آن شرکت طراحی و مهندسی است اقدام نمود و در این راستا واحد منابع انسانی، تحقیق و توسعه و مرکز آموزش ماشین سازی اراک با برنامه ریزی مناسب جهت بهبود و رفع نیازهای آموزشی همکاران و پررنگ شدن نقش توسعه دانش و تولید دانش در سازمان اقدام نمایند.  

در حاشیه این همایش معرفی مختصری از کتاب در آرزوی تحول نوشته دکتر سرائی انجام شد. در این کتاب به این موضوع پرداخته شده است که سرعت تحولات در نیم قرن ،اخیر به گونه ای بوده است که نسل های جوان آگاهی و شناخت چندانی از وضعیت جامعه خود حتی در دو تا سه دهه گذشته را هم ندارند. پر واضح است که این نسلهای جوان در مقایسه وضعیت کنونی جامعه خود با دیگر جوامع به نکات منفی و ضعفها، بیشتر تمرکز کنند و متوجه نباشند جامعه طی چند دهه گذشته چه تغییرات شگرفی داشته و شرایط کنونی محصول تلاشها و کوششهای فراوان هرچند همراه با فراز و نشیبها، شکستها و موفقیتهای بسیار می باشد. برای رسیدن به اهداف توسعه و پیشرفت جامعه نیازمند این هستیم که ضمن تداوم تلاشها برای تدوین و اجرای برنامه های توسعه ای و رفع عیوب و نواقص ساختارهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیم نگاهی به تحولات گذشته و تحولات دیگر جوامع داشته باشیم و از آن تجربیات نیز درس لازم را کسب کنیم تا بتوانیم موانع موجود را به درستی برطرف سازیم.

شایان ذکر است در جریان این همایش تعداد ۷ مقاله منتخب از سوی کارکنان ماشین سازی اراک ارائه گردید.

١٨:٣٨  / شنبه ١٢ خرداد ١٤٠٣  / شماره خبر: ٢٥٦  / تعداد نمایش: 691