.

ارزش بازار سرمایه فاراک به ۳ هزار میلیارد و ۷۴۰ میلیارد تومان رسید

ارزش کل بازار شرکت ماشین سازی اراک، با نماد فاراک در بازار سرمایه از ۳ هزار میلیارد و ۵۸۰ میلیارد تومان به ۳ هزار میلیارد و ۷۴۰ میلیارد تومان رسید.

 به گزارش روابط عمومی فاراک روز پنجشنبه 17 اسفند ماه سال جاری، جمعی از مدیران کارگزاری‌ها، سبدگردانی، شرکت‌های تامین سرمایه و کارشناسان کانون کارگزاران از کارخانجات تولیدی شرکت ماشین‌سازی اراک بازدید کردند و با پتانسیل‌های موجود در این مجموعه صنعتی از نزدیک آشنا و با مدیران این شرکت به گفتگو پرداختند. بعد از بازدید میدانی در این مجموعه صنعتی ارزش هر سهم این شرکت در بازار سرمایه با ۵ درصد رشد به عدد ۱۸۲ تومان رسید.

همچنین روز شنبه نوزدهم اسفند 1402 با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، معاون وزیر صمت، استاندار استان مرکزی، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیران هلدینگ های سرمایه گذاری فرهنگیان، پترو فرهنگ، انرژی سپهر، شرکت های پتروشیمی دنا و سیراف و جمعی از مقامات کشوری و استانی در محل ماشین سازی اراک از نخستین رآکتور فوق‌سنگین بومی تولید متانول در ماشین سازی اراک رونمایی شد و با تولید این تجهیز ایران به جمع 5 کشور سازنده راکتورهای فوق سنگین متانول پیوست.

این راکتورهای تولید متانول با نام R3001، برای نخستین بار در ایران و به دست مهندسان و متخصصان شرکت دانش بنیان ماشین سازی اراک وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان تولید گردیده و در فاز نخست 2 دستگاه از این راکتورهای غول پیکر تحویل شرکت پتروشیمی دنا تحویل گردید.

ساخت این راکتورهای عظیم، ایران را به جمع 5 کشور سازنده راکتورهای تولید متانول وارد نمود، همچنین علاوه بر میلیون ها دلار صرفه جویی ارزی، باعث شکسته شدن انحصار تولیدکنندگان اروپایی، تقویت دانش بومی  در دوره تحریم، بی نیازی به طرفهای خارجی و نهایتا موجب همگرایی درون سازمانی و سودآوری مجموعه های وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان شده است.

١٢:٢٧  / يکشنبه ٢٠ اسفند ١٤٠٢  / شماره خبر: ٢٤١  / تعداد نمایش: 3947