در راستای قرارداد ماشین سازی اراک با شرکت مدیریت توسعه فناوری صنایع کانسار ؛

اولین تجهیز خط ریخته گری صنایع معدنی چادرملو با موفقیت ساخته و ارسال گردید

به گزارش روابط عمومی‌و‌صنعتی ماشین سازی اراک با توجه به توانمندی‌های این شرکت مادرتخصصی و دانش بنیان و در راستای برنامه‌های راهبردی هیأت مدیره مبنی بر ورود به بازار بالقوه و گسترده ساخت تجهیزات صنایع معدنی و فولادی کشور و پیرو قرارداد با شرکت مدیریت توسعه فناوری صنایع کانسار اولین تجهیز خط ریخته گری صنایع معدنی چادرملو با نام تاندیش توسط گروه ماشین و مونتاژ ماشین سازی اراک با موفقیت و در زمانی کوتاه تر از زمان قراردادی در تاریخ 15/09/1402 ساخته و ارسال گردید.
فرایند ریخته گری پیوسته (CCM)  فرآیندی پرکاربرد، و گام مهمی در تولید فولاد می باشد. در فرآیند ریخته‌گری پیوسته، برای انتقال فولاد مذاب از پاتیل فولادی به قالب، از ظرف میانی به نام تاندیش استفاده می‌شود. تاندیش در بالای قالب قرار دارد تا فولاد مذاب را از پاتیل فولادی دریافت کند و آن را با سرعت تنظیم شده به قالب، تغذیه کند. برای رساندن فولاد مذاب به قالب ها به طور یکنواخت و با سرعت و دمای طراحی شده بدون ایجاد آلودگی توسط آخال ها، لازم است فولاد مذاب از پاتیل به داخل تاندیش جریان یابد تا فرآیندهای متالورژی ثانویه ناپیوسته را با فرآیند ریخته گری پیوسته پیوند دهد.
لازم به ذکر است « شرکت مدیریت توسعه فناوری صنایع کانسار» با مشارکت 60 درصدی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و مشارکت 40 درصدی شرکت ماشین سازی اراک با هدف داخلی‌سازی تجهیزات معدنی تأسیس گردیده است و آغاز فعالیت مذکور می تواند زمینه‌ساز ورود به بازار بالقوه و گسترده ساخت تجهیزات صنایع معدنی و فولادی کشور گردد.

١٤:٠٠  / پنج شنبه ١٦ آذر ١٤٠٢  / شماره خبر: ٢٢٦  / تعداد نمایش: 3052