همزمان با ایام هفته بسیج و با حضور جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس صورت گرفت

رونمایی از مقاله نقش شرکت ماشین سازی اراک در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی و صنعتی شرکت ماشین سازی اراک ، مراسم رونمایی از مقاله « نقش شرکت ماشین سازی اراک در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» با حضور دکتر سرایی، مدیر عامل شرکت، جناب سرهنگ کریمی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی و جمعی از پیشکسوتان، رزمندگان و نویسندگان مقاله در تاریخ 11آذر1402 در محل سالن جلسات باغ موزه دفاع مقدس استان برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم سرهنگ کریمی ضمن خوشامدگویی به حاضرین، با اشاره به نقش پررنگ و تأثیرگذار ماشین سازی اراک در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خاطرنشان کرد که فعالیتهای بی نظیر این شرکت در زمینه پشتیبانی فنی، تخصصی و رزمی از دفاع همه جانبه ملت ایران در مقابل دشمن بعثی موجب شده است که استان مرکزی حائزرتبه ممتاز در این حوزه در سطح کشور گردد.
دکتر سرایی، مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک نیز با اشاره به اولویت داشتن دفاع مقدس در دهه شصت و تلاش همه جانبه و خالصانه صنایع در پشتیبانی از رزمندگان تأکیدکردند که هم اکنون نیز بایستی تمام ظرفیت های استان و کشور در پشتیبانی از صنعت و تولید به عنوان سنگرهای دفاع اقتصادی کشور به میدان بیاید.
ایشان با اشاره به اینکه در حال حاضر ماشین سازی اراک علاوه بر طراحی و ساخت ابرپروژه ها در کشور دارای رتبه یک پیمانکاری عمومی در رشته های نفت وگاز، صنعت ومعدن و نیرو بوده و چنین ظرفیتی در کشورهای منطقه بی‌نظیر بوده و بایستی برای استفاده کامل از پتانسیل عظیم شرکت برای توسعه و پیشرفت استان و کشور برنامه‌ریزی گردد.
وی همچنین ازتلاشهای سرهنگ کریمی و مجموعه همکاران بنیادحفظ آثار و رزمندگان وپیشکسوتان دفاع مقدس که در شرکت شاغل بوده اند و درگردآوری مقاله نقش داشته اند تقدیر و تشکر نمودند .
پخش کلیپ شهدای شرکت ، روخوانی پژوهش تدوین شده و اهدا لوح سپاس به تعدادی از راویان و پیشکسوتان از دیگر برنامه های این مراسم بود.
شایان ذکر‌است که دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی یک سند علمی و رسمی است‌که ذیل دائره المعارف بزرگ دفاع مقدس تعریف شده است و با 700 مدخل و 4 گروه اصلی در حال نگارش می باشد.
تدوین پژوهش نقش شرکت ماشین سازی اراک به عنوان یکی از مدخلهای مهم و پرمحتوای دانشنامه استان نیز با بهره گیری از بیش از 10.000 برگ سند و دهها کتاب و مقاله و مصاحبه با بیش از 50 نفر از پرسنل مؤثر شرکت در زمینه جهادصنایع و پشتیبانی دفاع مقدس و با همکاری روابط عمومی و صنعتی و پایگاه بسیج شرکت از سال 1400 شروع و در شهریورماه سالجاری به پایان رسیده است.

١٤:٥٩  / شنبه ١١ آذر ١٤٠٢  / شماره خبر: ٢٢٥  / تعداد نمایش: 2996