توضیح در خصوص

ارسال تجهیز پروژه فولاد از اراک به کرمان

در روزهای اخیر در پی انتشار اخبار خلاف واقع در فضای رسانه ای مجازی معاند در خصوص ارسال تجهیز پروژه فولاد از اراک به کرمان توضیحاتی در خصوص این پروژه توسط روابط عمومی ماشین سازی اراک جهت تنویر افکار عمومی منتشر شده است:
این تجهیز تحت عنوان رآکتور احیای آهن اسفنجی متعلق به تکنولوژی HYL3 است که با نصب آن ظرفیت تولید ۲ میلیون تن آهن اسفنجی در سال در صنعت فولاد ایجاد خواهد شد. با ورود این تجهیز به چرخه تولید فولاد کشور، بخش قابل توجهی از نیاز کارخانجات تولید فولاد داخل به تأمین آهن اسفنجی از خارج کشور، برطرف خواهد گردید. این تجهیز با استفاده از گازهای احیای Co و H2 در دمای۹۵۰ درجه سانتیگراد، گندله آهن را به آهن اسفنجی تبدیل می کند.
با توجه به اینکه این راکتور برای اولین بار در کشور و چهارمین بار در دنیا توسط صنعتگران ماشین سازی اراک ساخته شده است و عمده مواد خام مورد نیاز ساخت آن از داخل کشور تأمین شده است، مسلما دشمنان و معاندان این موفقیت را بر نمی تابند و همواره به دنبال گمراه کردن اذهان عمومی هستند.
حمل این تجهیز با ابعاد ترافیکی ۱۲ متر عرض، ۱۲ متر ارتفاع، ۴۰ متر طول و ۴۲۰ تن وزن از مبدأ شرکت ماشین سازی اراک به مقصد مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان واقع در چترود کرمان، به عنوان پهن‏ترین و بلندترین محموله تاریخ حمل و نقل فوق سنگین کشور لقب گرفته است که به دلیل مسافت طولانی، مدت زمان طولانی حمل و به جهت اهمیت محافظت از رنگ اعمال شده بر بدنه تجهیز در برابر عوامل جوی در طول مسیر، اقدام به پوشش پلیمری بر روی کل محموله شده است که این پوشش صرفا بخاطر محافظت از رنگ آن بوده است و دلیلی بر پنهان کاری نبوده است. همچنان که اخبار و تصاویر مربوط به ساخت این تجهیز از ابتدا تا انتها بصورت کامل از شروع مراحل ساخت در وب سایت شرکت ماشین سازی اراک منعکس شده است.
شایان ذکر است ماشین سازی اراک با اتکا به بیش از نیم قرن تجربه، نیروی متخصص و دانش فنی بالا و فرآیندهای تولیدی متنوع و منعطف بودن خطوط تولید به عنوان یکی از شرکت های صنایع زیربنایی و استراتژیک کشور محسوب گردیده و بسیاری از تجهیزاتی را که طراحی و تکنولوژی ساخت آنها جدید بوده و غالباً برای اولین بار در کشور به اجرا در می آیند با موفقیت به پایان برساند و بسیاری از اولین های صنعت سنگین ایران در تاریخ ماشین سازی اراک رقم خورده است.

خبر قبلی

 

 

١٢:٢٢  / پنج شنبه ١٨ آبان ١٤٠٢  / شماره خبر: ٢٢٠  / تعداد نمایش: 6476