فرمانده نیروی دریایی ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از ماشین سازی اراک عنوان کرد؛

نیروی دریایی می‌تواند ویترین معرفی صنایع استان مرکزی همچون ماشین‌سازی اراک به جهان باشد

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک روز شنبه مورخ ششم آبانماه سال جاری فرمانده نیروی دریایی ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران و استاندار مرکزی در راستای همکاری های متقابل از شرکت ماشین سازی اراک بازدید کردند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ظرفیت شرکت ماشین‌سازی اراک در واقع یک ظرفیت اقیانوسی است، اظهار کرد: این صنایع در دفاع مقدس پشتیبان جنگ و کشور بودند و امروز باید در صحنه دریا حاضر شوند و مجموعه صنایع باید بتوانند ماموریت خود را در عرصه اقیانوس‌ها دنبال کنند تا نهایت بهره‌برداری را از آنها داشته باشیم.  
به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین‌سازی اراک روز شنبه مورخ ششم آبانماه سال جاری فرمانده نیروی دریایی ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران و استاندار مرکزی در راستای همکاری‌های متقابل از شرکت ماشین‌سازی اراک بازدید کردند.
امیر دریادار دکتر شهرام ایرانی در جریان این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ظرفیت‌های صنعتی استان مرکزی، باید پرچم ماشین‌سازی اراک را در اقیانوس‌ها به اهتزاز در آوریم.
وی افزود: مجموعه‌ای از همه صنایع در شرکت ماشین‌سازی اراک وجود دارد که می‌توانند در پروژه‌های ساحل، بنادر، سازه‌های دریایی حضور داشته باشند و نیروی دریایی می‌تواند ویترینی از ارائه این توانمندی‌ها در سطح جهان باشد تا مشتریان بیشتری به سراغ این صنایع بیایند.
صنایع استان مرکزی خصوصا ماشین سازی اراک ظرفیت اتصال به اقتصاد دریامحور را دارد
در این بازدید فرزاد مخلص الائمه استاندار استان مرکزی بیان کرد: صنایع استان مرکزی ظرفیت اتصال به اقتصاد دریا محور را دارند و این سفر و سفر گذشته امیران نیروی دریایی و سفر مسئولان استان به سواحل مکران می‌تواند به ارائه و توسعه ظرفیت‌های صنعتی استان پیرو دستور مقام معظم رهبری در راستای توسعه اقتصاد دریا محور کمک شایانی داشته باشد.
ماشین‌سازی اراک دارای ظرفیت عظیم برای خدمت به توسعه صنعتی و پیشرفت کشور است
مدیر عامل ماشین سازی اراک در این بازدید با بیان اینکه این شرکت توان و آمادگی همکاری با نیروی دریایی کشور را دارد، اظهار کرد: این شرکت در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شرکتی فعال در حوزه صنایع دفاعی بوده و ۴۴ شهید و ۵۰۰ جانباز داشته و حتی در ساخت پل کراچی پاکستان نیز دو شهید تقدیم صنعت کشور کرده است.
 رضا سرایی با اشاره به توانمندی‌های مجموعه ماشین‌سازی اراک تصریح کرد: این شرکت ظرفیتی عظیم دارد و می‌تواند در خدمت توسعه صنعتی و پیشرفت کشور باشد و قادر است که هر تجهیز صنعتی را مهندسی، طراحی، ساخت و نصب کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید سه هزار تن تجهیزات پتروشیمی در یکی از شرکت های خارج از ماشین‌سازی در حال انجام است و سه شرکت دانش‌بنیان نیز در این عرصه فعال هستند، افزود: ساخت تجهیزات فرآیندی پتروشیمی کشور نیز در ماشین سازی اراک انجام می شود به شکلی که امسال ۱۲ تجهیز خاص صنعتی، تولید و تحویل شده است، همچنین راکتور کارخانه فولاد بوتیای کرمان نیز اردیبهشت ماه تحویل شد که حمل آن حدود 8 ماه زمان خواهد برد.
اعلام آمادگی ماشین سازی اراک برای همکاری با بخش دفاعی و نیروی دریایی
سرایی اضافه کرد: هفته گذشته بزرگترین برج کشور با ارتفاع ۱۳۲ متر و ۱۸۰۰ تن وزن برای عسلویه تولید شد و راکتور کرمان با وزن ۴۲۰ تن نیز در مسیر تحویل است.
مدیرعامل ماشین سازی اراک با تاکید بر اینکه این شرکت یک پیمانکار رتبه یک در حوزه راه، آب، نیروگاه، پالایشگاه، پتروشیمی و ... است و قادر است تولید هر تجهیزی را از صفر تا صد انجام دهد، گفت: این شرکت آمادگی همکاری با بخش دفاعی کشور و نیروی دریایی را دارد و توان ساخت هر نوع تجهیزی را دارد و حتی می‌توانیم در محل پروژه‌ها، عملیات تجهیز کارگاه و تولید را به انجام برسانیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ظرفیت های صنعتی استان مرکزی، باید پرچم ماشین سازی اراک را در اقیانوس ها به اهتزاز درآوریم.
امیر دریادار دکتر شهرام ایرانی با اشاره به اینکه ظرفیت شرکت ماشین سازی اراک در واقع یک ظرفیت اقیانوسی است، اظهار کرد: این صنایع در دفاع مقدس پشتیبان جنگ و کشور بودند و امروز باید در صحنه دریا حاضر شوند و مجموعه صنایع باید بتوانند ماموریت خود را در عرصه اقیانوس ها دنبال کنند تا نهایت بهره برداری را از آنها داشته باشیم.
وی افزود: مجموعه ای از همه صنایع در شرکت ماشین سازی اراک وجود دارد که می‌توانند در پروژه های ساحل، بنادر، سازه های دریایی حضور داشته باشند و نیروی دریایی می‌تواند ویترینی از ارائه این توانمندی ها در سطح جهان باشد تا مشتریان بیشتری به سراغ این صنایع بیایند.
در این بازدید فرزاد مخلص الائمه استانداراستان مرکزی بیان کرد: صنایع استان مرکزی ظرفیت اتصال به اقتصاد دریا محور را دارند و این سفر و سفر گذشته امیران نیروی دریایی و سفر مسئولان استان به سواحل مکران می‌تواند به ارائه و توسعه ظرفیت های صنعتی استان پیرو دستور مقام معظم رهبری در راستای توسعه اقتصاد دریا محور کمک شایانی داشته باشد.
رضا سرائی مدیرعامل ماشین سازی اراک گفت: ماشین سازی اراک توان و آمادگی همکاری با نیروی دریایی کشور را دارد. مدیر عامل ماشین سازی اراک در این بازدید اظهار کرد: این شرکت در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شرکتی فعال در حوزه صنایع دفاعی بوده و ۴۴ شهید و ۵۰۰ جانباز داشته و حتی در ساخت پل کراچی پاکستان نیز دو شهید تقدیم صنعت کشور کرده است.
وی با اشاره به توانمندی های مجموعه ماشین سازی اراک تصریح کرد: این شرکت ظرفیتی عظیم دارد و می تواند در خدمت توسعه صنعتی و پیشرفت کشور باشد و قادر است که هر تجهیز صنعتی را مهندسی، طراحی، ساخت و نصب کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید سه هزار تن تجهیزات پتروشیمی در یکی از شرکت های خارج از ماشین سازی در حال انجام است و سه شرکت دانش بنیان نیز در این عرصه فعال هستند، افزود: ساخت تجهیزات فرآیندی پتروشیمی کشور نیز در ماشین سازی اراک  انجام می شود به شکلی که امسال ۱۲ تجهیزخاص صنعتی، تولید و تحویل شده است، همچنین راکتور کارخانه فولاد بوتیای کرمان نیز اردیبهشت ماه تحویل شد که حمل آن حدود 8 ماه زمان خواهد برد.
سرایی اضافه کرد: هفته گذشته بزرگترین برج کشور با ارتفاع ۱۳۲ متر و ۱۸۰۰ تن وزن برای عسلویه تولید شد و راکتور کرمان با وزن ۴۲۰ تن نیز در مسیر تحویل است.
مدیرعامل ماشین سازی اراک با تاکید بر اینکه این شرکت یک پیمانکار رتبه یک در حوزه راه، آب، نیروگاه، پالایشگاه، پتروشیمی و ... است و قادر است تولید هر تجهیزی را از صفر تا صد انجام دهد، گفت: این شرکت آمادگی همکاری با بخش دفاعی کشور و نیروی دریایی را دارد و توان ساخت هر نوع تجهیزی را دارد و حتی می توانیم در محل پروژه ها، عملیات تجهیز کارگاه و تولید را به انجام برسانیم.

٠٨:٤٧  / يکشنبه ٧ آبان ١٤٠٢  / شماره خبر: ٢١٨  / تعداد نمایش: 3448