با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در اراک انجام خواهد شد

رونمایی از شیر ۴۲ اینچ دروازه‌ای و اولین چکش هیدرولیک ساخت ایران

در آستانه سفر معاون رئیس جمهور به اراک، رونمایی از شیر ۴۲ اینچ دروازه‌ای تروکاندوئیت در ماشین سازی اراک رونمایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: خط تولید شیر ۴۲ اینچ دروازه‌ای انتقال نفت خام گوره به جاسک تولیدی شرکت مادرتخصصی ماشین سازی اراک برای اولین در کشور در تاریخ ۲۲ آذرماه جاری با حضور "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و تنی چند از مسئولان کشوری و استانی مورد بازدید قرار خواهد گرفت.
جعفر صفری افزود: عملیات اجرائی ساخت شیرهای دروازه ای بالای 30 اینچ جهت طرح راهبردی و ملی خط انتقال نفت خام گوره به جاسک با مشارکت دو شرکت "ماشین سازی اراک" و "گداختار" در حال انجام می باشد و طی این همکاری، شیرهای دروازه ای تروکاندوئیت 42 اینچ کلاس 600 برای اولین بار با توجه به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پتانسیل های بالای شرکت مادر تخصصی ماشین سازی اراک و سیاست شرکت مبنی بر حمایت و مشارکت با واحدهای صنعتی متوسط و کوچک، در ایران طراحی و تولید شده است.
وی در ادامه گفت: پروژه انتقال نفت خام از منطقه گوره به بندر جاسک به طول تقریبی 1100 کیلومتر، یکی از مهم ترین پروژه های جاری کشور می باشد که جهت انتقال روزانه 2 میلیون بشکه نفت خام استفاده خواهد شد.
وی تصریح کرد: یکی از تجهیزات مهم و حساس این خط انتقال، شیر های خط لوله Through conduit سایز 42 اینچ از نوع شیر دروازه ای Gate valve کلاس 600 می باشد که تعداد 30 عدد از 50 عدد آن به طور مشترک توسط شرکت های ماشین سازی اراک و گداختار برای اولین بار در ایران در حال ساخت می باشد.
صفری خاطر نشان ساخت: بدنه این شیرها از نوع ریخته گری می باشد که کلیه عملیات آن از A تا Z در ماشین سازی اراک انجام شده است.

وی با بیان اینکه  طرح تولید بال ولو برای اولین بار در ایران و در ماشین سازی اراک با حمایت‌های گسترده معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری عملیاتی شده است، عنوان کرد: حرکت‌های علمی و فناورانه محققان با حمایت از آنها برای پیمودن مسیر رونق می‌گیرد؛ که در این زمینه خوشبختانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهایی است که همواره در این مسیر گام بر می دارد؛ همچنان که حمایت های معاونت منجر به تسریع تولید و جلوگیری از واردات این محصول شده است.  
شایان ذکر است رونمایی از اولین چکش هیدرولیک ساخت ایران نیز به طور همزمان انجام می پدیرد.
این محصول شامل بیش از ۱۰۱ قطعه فولادی و پلیمری می باشد که حاصل دانش فنی و مهندسی متخصصان ایرانی در شرکت ماشین سازی اراک است.
همچنین در جریان این سفر یکروزه، بازدید از مراحل پیشرفت کارخانه نوآوری از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در شرکت دانش بنیان ماشین‌سازی اراک است.


٠٩:٣٣  / جمعه ٢١ آذر ١٣٩٩  / شماره خبر: ١٢٠  / تعداد نمایش: 5697